Zloděj

Slouží pro dotazy a rady nově příchozím hráčům
Pravidla fóra
Neprudit, nehádat se a nespamovat, slouží pro pomoc nově příchozím. Spam oceňován výstrahami. Nově příchozí hráči si prosím do podpisu doplní jméno své postavičky, pokud bude jiné než nick.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Guiseppe
Hráč
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. úno 2009, 15:43
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno/southern moravia

  Zloděj

Příspěvek od Guiseppe »

Dobrý den

Rozhodl sem se,že se připojím k hráčské komunitě na tomto serveru.UO hraju snad 4tým rokem,takže nejsem úplný začátečník.Ovšem v lecčem jistojistě mám mezery.
Jako vždycky mě zaujmula postava schopná "chodit ve stínech" .... a tak se ptám,když tu začnu jako zloděj,je možné se hned začít nějak živit,popřípadě hledat pomoc u zkušenejších lidí se stejným zaměřením?
Nemyslím,ikdyž jako zloděj,hned na krádeže,zabíjení a podobně.Je schopen začínající zloděj - tulák si vydělat nějakým slušným způsobem?
Obyčejně lidé začínají tím,že nosí kůže Výrobcům...např.
Uvítám i jiné rady pro začínající zloděje ..od Legend,nebo jen trochu porkočilých

díky, Guiseppe
Guiseppe Borgio - Cestovatel [člověk]

Better to reign in Hell,than serve in Heaven.
Uživatelský avatar
aquarkko
3. výstraha
3. výstraha
Příspěvky: 560
Registrován: čtv 01. pro 2005, 23:42
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Zloděj

Příspěvek od aquarkko »

no může se pokusit vydělávat okrádáním, ale samozřejmě riskuje, že ho chytnou :D
img
Vesi - krotitelka, Elias - kovář
Hodnocení příběhů neměním ani nekomentuju v SZ! Pokud nesnesete kritiku, raději příběh nezveřejňujte.
Uživatelský avatar
devilmates
Hráč
Příspěvky: 531
Registrován: stř 15. čer 2005, 18:01
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Zloděj

Příspěvek od devilmates »

jasně všechno takovýdle tu funguje -> peří, kůže, dřevo atd. na základní výcvik si vyděláš a ještě potrénuješ + prozkoumáš. pak je to jen na tobě
Freya - mistryně oboru magického
...................................................
Žije proto, aby se stala nesmrtelnou!
Uživatelský avatar
Sniper
Hráč
Příspěvky: 612
Registrován: čtv 22. pro 2005, 18:47
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno

  Re: Zloděj

Příspěvek od Sniper »

Nic nebrani okradat npc, nekteri maji penize, ale v andoru bych to neriskoval, jsou tam straze. Jinak je tu zlodejsky cviciste, kde muzes neco natrenovat. Jinak vydelavat jako vetsina lidi zabijenim priser. Hrbitovy atp.
Aktualni-Tatiana, Ish Taruk, Ronan
Uživatelský avatar
Stix
Hráč
Příspěvky: 1
Registrován: úte 11. říj 2005, 11:42

  Re: Zloděj

Příspěvek od Stix »

Zlodej se muze zivit hodne zpusobama. Zprvu je dulezite pochopit ze to ze si zvolis zlodeje, si neberes automaticky zapornaka. Navic pokud te nekdo nazve zlodejem, jedna se o urazku na cti pokud nema dukazy ... RP ti nejspis vysvetlovat nemusim, ale pro ostatni by se to mohlo ozivit.

Jako zacinajici postava mas k dispozici spoustu moznosti. Jako tulak jsou tyto moznosti mensi, ale stale existujici. Jelikoz zbranove dovednosti sou srovnatelne s valecnikovo, jedinym oslabenim je zbroj. Tento nedostatek se da samozrejme redukovat spravnymi fintami, ktere si kazdy muze domyslet. Tudiz nejcastejsim zpusobem obzivy byva zabijeni slabsich NPC ktere maji penize, pozdeji silnejsich ...

Zpusobu obzivy, ktere vyzaduji kontakt s lidmy je pomerne vice. Je to dane take duvodem, aby lide mezi sebou komunikovali (preci jen nejsme na singlovce). Nejcastejsimy byva: shaneni surovin (kuze, pirka, maso, ...), sbirani poli, kopani surovin (u zlodeje nevyuzitelne), sekani dreva (taktez nevyuzitelne) ....

Dalsim zde zminenym zpusobem je okradani NPC, nicmene i to je systemove postizitelne, proto doporucuji nejdrive pochopit pravidla, nez se k necemu takovemu odhodlas. Navic je to postizitelne i co se tyce RP.

Zpusoby obzivy zabijeni a okradani hracu, jsou zde take mozne. Ale jejich praktikovani bez brzkeho skonceni je mozne pouze v pripade kamenych nervu, smirenim se ztratou veci, ... coz mnoho lidi nedokaze. Navic pokud je dotycny dopaden, jelikoz zpusobu je vice nez zpusobu maskovani, ceka ho v nejmensich pripadech vezeni, v horsich ztrata ruky, smrt.

Co se tyce moznosti priucit se neco u zkusenejsich, v dobe mych zacatku zde byla jedna sikovna zlodejka Desire s ucnem K****** (jelikoz mozna jeste hraje nezminim cele jmeno), jinak nepamatuji ze by zde byl nekdo jiny kdo by nekoho ucil (krom cechu). Zlodeji jsou vetsinou samotarsti, ale neni to pravidlem.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Zacinajici zlodej samotar si tedy nejcasteji vydelava zabijenim slabsich NPC ktere maji penize. Pokud by preci jen pristoupil na mensi kontakt s lidmy daji se i sbirat kuze ci jine suroviny. Da se smozrejme i okrast nejake NPC, ale aby to stalo za to musi se pochopit system a zjistit ktere ma penize ... :angel:
Zlodej pokud nekrade je ze zacatku pomerne chudy, oproti jinym postavam ktere maji moznosti, kopat, michat, opisovat ... Ale jeho bojove schopnosti sou ze zacatku vysi, proto je vhodne zacit tam (osobne doporucuji nechodit hned na zbojniky, otrokare ... ale treba na vrany na peri, ci na jeleny a sbirat kuze), doporucuji natrenovat ze zacatku lukostrelbu protoze s tou se da dat hodne bez nutnosti bandu.
Uživatelský avatar
Gork
Hráč
Příspěvky: 2391
Registrován: stř 04. črc 2007, 19:56
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Ostrava

  Re: Zloděj

Příspěvek od Gork »

Kdyby jsi potřeboval nějakou práci, skoč do sídla Zaklínačů - Andorský pronájem č.3. Nováčkům dávám občas nějakou práci, např. dones 100 kostí, dám ti za ně 20 zlatek nebo dones mozek slizí matky a dám ti 20 zlatek a další... Samozřejmě takové úkoly nedávám pořát a každýmu kdo si přijde, taky nehodlám utratit všechny peníze :) Ale dělám to pro newbiky tak se stav....
Uživatelský avatar
Guiseppe
Hráč
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. úno 2009, 15:43
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno/southern moravia

  Re: Zloděj

Příspěvek od Guiseppe »

Díky za všechny typy :oukej:

Sem ochoten,aspoň ze začátku,dělat cokoliv...Jsem tu hlavně kvůli RP a ne jako nějakej mamonář.Přesně jak zmínil Stix,i když zloděj,tak nechci,nebo spíš nemusím být zápornej.
Rád bych sloužil jako informátor,nebo třeba doručovatel zboží apod....To je jedno.

Ovšem!!vyskytnul se jiný problém!!

Nejde rozběhnout client.Nastartuju a vyhodí se error : Aplikace nemohla být spuštěna,protože součást igrping.dll nelze najít.Potíže pravděpodobně odstraníte opětovnou instalací aplikace.

...šel sme přesně podle návodu na webu,krok po kroku.Nevíte,kde dělám kopanec? :cry:

díky,Guiseppe
Guiseppe Borgio - Cestovatel [člověk]

Better to reign in Hell,than serve in Heaven.
Uživatelský avatar
Theseus
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 302
Registrován: pon 21. bře 2005, 00:53

  Re: Zloděj

Příspěvek od Theseus »

mno ja bych zkusil reinstal....

to znamena odinstalovat, pripadne smazat, nainstalovat, opatchovat z osi, nahazet andarijske soubory a spustit.
Theseus
Toulavý Tulák co se toulá víc než obyčejný tulák.
Gwyndor
Hráč
Příspěvky: 26
Registrován: stř 26. říj 2005, 21:00
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Chomutov/Praha/Neratovice

  Re: Zloděj

Příspěvek od Gwyndor »

Theseus píše:mno ja bych zkusil reinstal....

to znamena odinstalovat, pripadne smazat, nainstalovat, opatchovat z osi, nahazet andarijske soubory a spustit.
Lepší než ruční nahrazování souborů je použít naprosto bezproblémový a automatický andaripatcher.
Někdy jsou vlci zticha a vyje Měsíc.

Turambar
Gruel

  Re: Zloděj

Příspěvek od Gruel »

mam takove tuseni ze takovy podobny problem nastal pokud jsi nemel nainstalovany framework. pokud se pletu tak me omluv. uz je to nejaky patek kdy jsem resil podobne problemy s instalaci :)
Uživatelský avatar
Guiseppe
Hráč
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. úno 2009, 15:43
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno/southern moravia

  Re: Zloděj

Příspěvek od Guiseppe »

Framework mám.
Jinak díky za rady.Doufal sem,že reinstal nebudu muset podstupovat.Hrozně sem se s tím trápil :?
Opravdu není jiná cesta :?: :!:

Není třeba důležité nějaké určité číslo UO patche?Myslím tím původní UO,ne Andarijský patch.
Vím,že mám ten poslední co jde...tak není chyba třeba tam?
Guiseppe Borgio - Cestovatel [člověk]

Better to reign in Hell,than serve in Heaven.
Gwyndor
Hráč
Příspěvky: 26
Registrován: stř 26. říj 2005, 21:00
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Chomutov/Praha/Neratovice

  Re: Zloděj

Příspěvek od Gwyndor »

To není. Já jsem instaloval nedávno přesně podle návodu na webu andaria.net a žádný problém jsem neměl. Možná máš pomalé připojení updaty se ti stáhly špatně.
Někdy jsou vlci zticha a vyje Měsíc.

Turambar
Uživatelský avatar
giborg
2. výstraha
2. výstraha
Příspěvky: 744
Registrován: úte 18. pro 2007, 13:47
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Zloděj

Příspěvek od giborg »

nez zacnes reinstal tak jestli andariaClient poustis jako nejakeho zastupce- tak zkus naject do adresare uo a spustit ho tam odsud. jestli ani to nepomuze tak-- stahni znovu andaclient ,vyzkousej a jestli ani to nevyjde tak REINSTAL.
img img


Věrnej Andárce již od roku 2003
Nejvetší frajeřina: 10.3.2012.. ukrást z báglu válečnáka pod strážema :-)
ps: jedna ruka netleská, ale krást může dál, noste plné kapsy, udělejte mi život příjemnější,váš Olaf
Uživatelský avatar
Guiseppe
Hráč
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. úno 2009, 15:43
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno/southern moravia

  Re: Zloděj

Příspěvek od Guiseppe »

giborg píše:nez zacnes reinstal tak jestli andariaClient poustis jako nejakeho zastupce- tak zkus naject do adresare uo a spustit ho tam odsud. jestli ani to nepomuze tak-- stahni znovu andaclient ,vyzkousej a jestli ani to nevyjde tak REINSTAL.


Aha...Tak díky,máš pravdu.Bylo to jen a pouze tím.Stačilo jen zkopnout clineta z plochy do adresáře a jede to.Stejně musím počkat na account...ale aspoň že to jede.

díky,Guiseppe



p.s. - radit do hry můžete klidně dál :)
Guiseppe Borgio - Cestovatel [člověk]

Better to reign in Hell,than serve in Heaven.
Gwyndor
Hráč
Příspěvky: 26
Registrován: stř 26. říj 2005, 21:00
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Chomutov/Praha/Neratovice

  Re: Zloděj

Příspěvek od Gwyndor »

Guiseppe píše: p.s. - radit do hry můžete klidně dál :)

Doporučuji vše řešit v rámci RP ingame. Už jen pro lepší zážitek ze hry :wink:
Někdy jsou vlci zticha a vyje Měsíc.

Turambar
Uživatelský avatar
Guiseppe
Hráč
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. úno 2009, 15:43
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno/southern moravia

  Re: Zloděj

Příspěvek od Guiseppe »

Nebudu kvůli tomu zakládat novej topic,ale nevím kam napsat,když chci upozornit,že zítra už to konečně bude týden - tedy hraniční den - na potvrzovací email o založení účtu do skutečného světa.
Doufám,že se na moji maličkost nezapomělo,to by mě moc mrzelo.Prosím,kluci z RT,mrkněte na mě :)

díky
Guiseppe Borgio - Cestovatel [člověk]

Better to reign in Hell,than serve in Heaven.
Fleder

  Re: Zloděj

Příspěvek od Fleder »

Kluci z RT všechny e-maily vyřídili. Pokud jsi zadal neexistující adresu nebo si nepřečetl e-maily, za to já nemohu. Ne každý účet je také povolen...
Uživatelský avatar
Borek
Hráč
Příspěvky: 167
Registrován: úte 08. úno 2005, 16:30
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Zloděj

Příspěvek od Borek »

Mohlo se taky stát, že mu to hodilo do SPAMkoše, ne?
Lamy všech zemí, spojte se!!!!
Není lama, jako Lama
Borek - řemeslník s úchylkou na kamenné stoly ;-)
Uživatelský avatar
Guiseppe
Hráč
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. úno 2009, 15:43
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno/southern moravia

  Re: Zloděj

Příspěvek od Guiseppe »

Fleder píše:Kluci z RT všechny e-maily vyřídili. Pokud jsi zadal neexistující adresu nebo si nepřečetl e-maily, za to já nemohu. Ne každý účet je také povolen...
Tak já pro jistotu ještě jednou podám registraci.Budu dávat bacha při zadávání všeho.I když si ymslím,že sem žádnou chybu neudělal.Nebo spíš nevím,co bych tam mohl pokazit.

díky,za upozornění.

edit:Tak sem to založil znova
Guiseppe Borgio - Cestovatel [člověk]

Better to reign in Hell,than serve in Heaven.
Uživatelský avatar
Guiseppe
Hráč
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. úno 2009, 15:43
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno/southern moravia

  Re: Zloděj

Příspěvek od Guiseppe »

Po všech problémech okolo založení účtu jsem narazil na další problém.
Konečně se dostávám do hry a jsem,řekl bych,ve falešným světě.
Jsem na konci světa,nikde nic,jen postavy a nějaký předmět volně pohozený na zemi.Z toho soudím,nejdou vidět budovy okolo mě.
Tak jsem prolistovával FAQ a pak download sekci a stáhnul sem snad 8 souborů co se týkalo animací a zobrazování předmětů.
Dále jsem opatchoval z UO origin,patch tuším 6.0.12.4
Poté komplet reinstall a pořád je to stejné.Poradí prosím někdo,co mám dál dělat? :(
Guiseppe Borgio - Cestovatel [člověk]

Better to reign in Hell,than serve in Heaven.
Nexus
Moderator Fóra
Příspěvky: 540
Registrován: čtv 09. srp 2007, 07:48
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Thyris

  Re: Zloděj

Příspěvek od Nexus »

na webu je navod na instalaci zde: http://www.andaria.net/index.php?link=i ... ob=patcher

Takže prvně si UO nainstaluj, pak ji opatchuj z OSI na tu nejvyssi verzi (6.0.12). Pote si v sekci download spust Andariapatcher a ten by ti mel sam opatchovat tvoji instalaci.
Obrázek

Hádat se na internetu je jako soutěžit na paralympiádě... I když vyhraješ, stále seš postižený...
Uživatelský avatar
giborg
2. výstraha
2. výstraha
Příspěvky: 744
Registrován: úte 18. pro 2007, 13:47
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Zloděj

Příspěvek od giborg »

tak jinak... uz si splnil vsechny questy ve falesnaku? pustilo te to do toho temnyho portu kde si vybiras a zakladas novou postavu a jeji charakteristiku? Jestli si timhletim neprosel tak jsi porad ve FS a reinstal bych nedelal dokad neopustits FS.

Jestlize uz jsi timhletim prosel tak te to muselo hodit do nejakeho mesta( podle rasy) jestli si elf tak lewan. barbar=imer. clovek= thyris. Jestli uz si jak rikas opravdu v normal svete tak zkus andariapatcher a nzovu vsechno opatchovat
img img


Věrnej Andárce již od roku 2003
Nejvetší frajeřina: 10.3.2012.. ukrást z báglu válečnáka pod strážema :-)
ps: jedna ruka netleská, ale krást může dál, noste plné kapsy, udělejte mi život příjemnější,váš Olaf
Uživatelský avatar
Guiseppe
Hráč
Příspěvky: 8
Registrován: ned 15. úno 2009, 15:43
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno/southern moravia

  Re: Zloděj

Příspěvek od Guiseppe »

Jsem ve falešným světě...
Ale to an tom přece nic nemění,ne?
Když nevidím domky a baráky?Tady a vidím jen trávu a stojící lidi a občas nějakej předmět an zemi,tak je podle mě jasný,že je někde chyba a že to není normální prostředí pro FS.
Udělal sem opakovaně všechno,co sme tu napsal a následně mě na to stejný někdo odkázal.Ano,udělal sem to znovu a situace je pořád stejná.
Nebo je FS takhle udělanej?To jako není vidět žádnej domek ani stěna?I podle pohybu a zasekávání postavy po pár krocích poznám,že tam a tam má být stěna.Jsem zoufalej...
Guiseppe Borgio - Cestovatel [člověk]

Better to reign in Hell,than serve in Heaven.
Uživatelský avatar
Sniper
Hráč
Příspěvky: 612
Registrován: čtv 22. pro 2005, 18:47
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Brno

  Re: Zloděj

Příspěvek od Sniper »

Radu jak to zpravit ti bohuzel nedam ale muzu ti rict ze to tak opravdu byt nema a je tam nekde chyba.
Aktualni-Tatiana, Ish Taruk, Ronan
Uživatelský avatar
Fraenir
Stará tvář
Příspěvky: 4114
Registrován: ned 08. úno 2009, 12:19

  Re: Zloděj

Příspěvek od Fraenir »

Nemas spravne stazeny statik a mapu, ten si stahni a nahraj az po patchi z Originu.
Ve výslužbě - všechna má současná vyjádření jsou mým názorem (coby hráče), ne názorem GM týmu.
Gwyndor
Hráč
Příspěvky: 26
Registrován: stř 26. říj 2005, 21:00
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Chomutov/Praha/Neratovice

  Re: Zloděj

Příspěvek od Gwyndor »

To je divné, patrně ti zůstaly v instalaci nějaké soubory z minula. Když jsi odinstaloval starou UO, smazal jsi i adresář v Program files který tam zbyl? Dál ti bohužel neporadím. Má instalace byla bezproblémová a postupoval jsem přesně podle návodu na webu.
Někdy jsou vlci zticha a vyje Měsíc.

Turambar
Odpovědět