Příběh (editace charakterníku odhlašuje) [VYŘEŠENO]

Slouží pro dotazy a rady nově příchozím hráčům
Pravidla fóra
Neprudit, nehádat se a nespamovat, slouží pro pomoc nově příchozím. Spam oceňován výstrahami. Nově příchozí hráči si prosím do podpisu doplní jméno své postavičky, pokud bude jiné než nick.
Odpovědět
kopmatin
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 9
Registrován: pát 26. pro 2014, 15:20

  Příběh (editace charakterníku odhlašuje) [VYŘEŠENO]

Příspěvek od kopmatin »

Zdravím, dneska jsem vyplňoval charakterník a příběh. Charakterník byl v pohodě. Ale při psaní příběhu a následném aktualizování, mi web vesele napsal, že musím být přihlášen a příběh v čudu... Takže jsem posílal žádost, bez příběhu znovu se mi to opravdu psát nechce, jen by mohla být někde poznámka, že si máme psát příběh bokem.... Aby k tomuhle nedocházelo :).
Přemek Podlaha = Práce všeho druhu.
Anthony Jackson
2. výstraha
2. výstraha
Příspěvky: 279
Registrován: ned 18. srp 2013, 10:53
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Nikde

  Re: Příběh

Příspěvek od Anthony Jackson »

Nechce, ale budeš muset :) Poznámka by tam být mohla :)
Bez komentáře
Uživatelský avatar
Shinobi
Hráč
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27. pro 2007, 12:30

  Re: Příběh

Příspěvek od Shinobi »

Tohle je chyba webu, odhlašuje tě po každej aktualizaci, aniž by ti to dal vědět. Takže jestli jsi aktualizoval charakterník a pak začal psát příběh, tak je to jasný.
Lilien Jantarová                                                                        Když světlo i temnota přijdou si pro tebe, už není kam se schovat.
Uživatelský avatar
Thaum
Koordinátor
Příspěvky: 2851
Registrován: ned 29. pro 2013, 19:41
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Příběh

Příspěvek od Thaum »

Bádám, řeším, pokusím se spravit příští týden 8-)
Koordinátor z přesvědčení, skriptař pro radost zachování zdravého rozumu a pokroku v mezích možností

Stručně, jasně, výstižně - pokud se chceme někam posunout.
"Are you an effective team?" - Sally (Oblivion 2013 movie)
Uživatelský avatar
Thaum
Koordinátor
Příspěvky: 2851
Registrován: ned 29. pro 2013, 19:41
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Příběh (editace charakterníku odhlašuje) [ŘEŠÍ SE]

Příspěvek od Thaum »

Dobádáno, opraveno, prosím o vyzkoušení 8-)
Pro info - timeout je 24 hodin, takže si myslím, že editace příběhu by se dala stihnout v pohodě. Napsání příběhu do 24 hodin snad také, jinak doporučuji si příběh připravit jinde a do formuláře překopírovat.

:solved:
Koordinátor z přesvědčení, skriptař pro radost zachování zdravého rozumu a pokroku v mezích možností

Stručně, jasně, výstižně - pokud se chceme někam posunout.
"Are you an effective team?" - Sally (Oblivion 2013 movie)
Uživatelský avatar
Shinobi
Hráč
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27. pro 2007, 12:30

  Re: Příběh (editace charakterníku odhlašuje) [VYŘEŠENO]

Příspěvek od Shinobi »

Tak jsem to ozkoušel a funguje to výborně. Dobrá práce. :oukej:

Jen ještě jedna drobnost tam chybí. Chtělo by to nějakej odkaz z charakterníku zpátky do hlavní nabídky statistiky. Když člověk aktualizuje charakterník, tak (jelikož tam nikde není přímej odkaz zpátky) logicky zkusí kliknout v prohlížeči "zpět", ale to akorát způsobí, že prohlížeč znova opakuje aktualizaci charakterníku.
Samozřejmě se dá scrolovat dolů a kliknout znovu na statistiku v menu, ale to není zrovna věc, co člověk zkusí jako první. :)

Každopádně díky za opravu. Bylo to fakt docela otravný. :)

EDIT: Tak oprava, kliknout na statistiku v menu nepomůže, protože to po mě chce znovu se přihlásit.
Lilien Jantarová                                                                        Když světlo i temnota přijdou si pro tebe, už není kam se schovat.
Uživatelský avatar
Thaum
Koordinátor
Příspěvky: 2851
Registrován: ned 29. pro 2013, 19:41
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Příběh (editace charakterníku odhlašuje) [VYŘEŠENO]

Příspěvek od Thaum »

Linky v charakterníku bych nechal na sousední topic nebo to nějak ještě upravím do nového, ať se nám to nemíchá a neřešíme 10 věcí v jednom topicu.

Klikání na "Zpět" v prohlížeči resp. používání této funkce (přes myš, gesta, a pod.) se obecně nedoporučuje, protože dojde ke znovuodeslání dat pro danou stránku, což vede občas k zajímavým (= nechtěným) výsledkům - double post, relog, odhlášení.

Proklikávání statistiky vyzkouším a podívám se na to. Pokud bys měl čas, mohl bys mi poslat kroky s konkrétními linky, co jsi zkoušel?

Každopádně díky za reakci 8-)
Koordinátor z přesvědčení, skriptař pro radost zachování zdravého rozumu a pokroku v mezích možností

Stručně, jasně, výstižně - pokud se chceme někam posunout.
"Are you an effective team?" - Sally (Oblivion 2013 movie)
kopmatin
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 9
Registrován: pát 26. pro 2014, 15:20

  Re: Příběh (editace charakterníku odhlašuje) [VYŘEŠENO]

Příspěvek od kopmatin »

Děkuju, za rychlost a aktivitu :).
Přemek Podlaha = Práce všeho druhu.
Uživatelský avatar
Shinobi
Hráč
Příspěvky: 520
Registrován: čtv 27. pro 2007, 12:30

  Re: Příběh (editace charakterníku odhlašuje) [VYŘEŠENO]

Příspěvek od Shinobi »

Jsem na "link=statistika&akce=private" (hlavní stránka statistiky s editací příběhu)

Kód: Vybrat vše

http://www.andaria.cz/index.php?link=statistika&akce=private
Kliknu na editaci charakterníku a dostanu se na "link=charakternik&akce=edit"

Kód: Vybrat vše

http://www.andaria.cz/index.php?link=charakternik&akce=edit
Pokud needituju charakterník, tak kliknu zpět, ale "link=statistika&akce=private" už není platnej (Document Expired) -> resend a jsem zpátky ve statistice na stránce s editací příběhu.

Pokud edituju charakterník, dostanu se do "link=charakternik&akce=ulozit"

Kód: Vybrat vše

http://www.andaria.cz/index.php?link=charakternik&akce=ulozit
Což namená, přirozeně, že když klinu zpět, tak jsem zpátky na "link=charakternik&akce=edit".
Další zpět mě hodí do "link=statistika&akce=private". Obojí přironě vyhodí Document Expired, tudíž musím resend (kterej ale pokaždý obnoví stránku bez problému).

Pokud se chci vyhnout resendům, ale zároveň se potřebuju dostat z editace charakterníku zpět na hlavní stránku s editací příběhů (ať už charakterník aktualizuju nebo ne) nemám jinou možnost, než znovu kliknout na link statistiky. Link statistiky vede na "index.php?link=statistika" (nepropojí ho s "akce=private"), což znamená, že nebere v potaz, že už jsem přihlášenej a tudíž musím znovu zadávat heslo.

No a mně se jedná o to, abych měl nějaký tlačítko na stránce s charakterníkem, který mě pošle zpátky na "link=statistika&akce=private", abych nemusel znovu zadávat heslo a nebo dostávat hlášky o "Document Expired" při klikání zpět.

PS: Není ale nutný aby bylo po mým. Myslím, že teď už chápeš přesně v čem vlastně vidím problém, tak jestli máš lepší řešení...
Není to ale zrovna nějakej hroznej problém, jen mírně otravný. :)
Lilien Jantarová                                                                        Když světlo i temnota přijdou si pro tebe, už není kam se schovat.
Uživatelský avatar
Thaum
Koordinátor
Příspěvky: 2851
Registrován: ned 29. pro 2013, 19:41
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Příběh (editace charakterníku odhlašuje) [VYŘEŠENO]

Příspěvek od Thaum »

Provedené změny na stránce charakterníku
  • Akce v nadpisu tabulky přesunuta do titulku stránky
  • Nadpisu tabulky nyní zobrazuje jméno postavy - v prokliku z veřejné časti jméno chybělo
  • Hlavně přidán link zpět na statistiku pod titulek stránky :wink:
  • Ukázka - http://www.andaria.cz/index.php?link=ch ... vaid=084bd
Známé problémy či spíše omezení
  • Protože je charakterník dělaný tak jak je, zobrazuje se při jeho editaci jméno dvakrát - nadpis tabulky a pak jako položka charakterníku. To by se muselo přepsat celé nebo odstranit to jméno, co jsem přidával.
  • Protože je statistika dělaná tak jak je, i když jste přihlášení, ale vyberete si zobrazení veřejného profilu (akce=verejne), při pokusu se dostat zpět na svůj profil (akce=private) se zobrazí přihlašovací dialog. Přihlášení je ale v session, tak stačí jen kliknout na tlačítko "Zobrazit" a jste na své statistice.
Prosím o kontrolu a zkuste též, zda se nejde v edit modu dostat na účet jiné postavy. Díky 8-)
Koordinátor z přesvědčení, skriptař pro radost zachování zdravého rozumu a pokroku v mezích možností

Stručně, jasně, výstižně - pokud se chceme někam posunout.
"Are you an effective team?" - Sally (Oblivion 2013 movie)
Odpovědět