uoam

Slouží pro dotazy a rady nově příchozím hráčům
Pravidla fóra
Neprudit, nehádat se a nespamovat, slouží pro pomoc nově příchozím. Spam oceňován výstrahami. Nově příchozí hráči si prosím do podpisu doplní jméno své postavičky, pokud bude jiné než nick.
Uživatelský avatar
JanDRA
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 210
Registrován: ned 03. črc 2011, 09:42

  uoam

Příspěvek od JanDRA »

Zdravím
mam problém naistaloval sem černej Journal, a mam ho ale přestala mi fungovat automapa, jak to opravit případně jak černej odinstalovat.
Díky za rady
Lumír Slované
Uživatelský avatar
Kitty
Hráč
Příspěvky: 368
Registrován: pát 22. led 2010, 16:33

  Re: uoam

Příspěvek od Kitty »

černej žurnál nemá s UOAM nic společnýho. vypni andarku a i mapu a reinstaluj UOAM, jinak se ti nic neuloží...

mě bohužel UOAM taky nefunguje, ale to je tím, že mi koliduje s "jinou Andarkou"...

PS: ještě přidám další problém. Krom toho že mi nejde nainstalovat UOAM tak i to že je v nějakým 7z a mě to prostě oznámí "chyba archivu"
Motto dne: Udělala bych svět lepším, ale nechtěj mi dát zdroják (zbroják)....
Uživatelský avatar
JanDRA
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 210
Registrován: ned 03. črc 2011, 09:42

  Re: uoam

Příspěvek od JanDRA »

Nepomohlo udělal sem co si řekla a je to pořád stejný.
Pro Sosária : Pochybuji že mi někdo v nováčkách poradí, nerad bych reinstaloval komplet
Lumír Slované
Uživatelský avatar
mraki
Hráč
Příspěvky: 974
Registrován: pát 28. dub 2006, 07:49
Testovací pole: nikdy
Bydliště: [1231,1994] Andor - Thyris - Jihlava - Praha
Kontaktovat uživatele:

  Re: uoam

Příspěvek od mraki »

jak přesně ti přestala fungovat?
Mrakoplaš [Ústav doktora Fledrsteina] "Štěstí je moje druhý jméno... a první Žádný."
no, máme tady výborný Koláček [Družina]

Ráda se miluje, ráda jí, ráda si jenom tak zpívá, vrabci se na plotě hádají, kolik že času jí zbývá.
Uživatelský avatar
JanDRA
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 210
Registrován: ned 03. črc 2011, 09:42

  Re: uoam

Příspěvek od JanDRA »

No, nezobrazuje se mě mapa pouze vidim sem tam nějaký podzemí
jeden ostrov a jinak černo, nahrávaní sem dal ale nevim kde sem, před instalací černého journalu fungovala normálně, hlavně bych chtěl černej odinstralovat ale nevim jak
Lumír Slované
Uživatelský avatar
mraki
Hráč
Příspěvky: 974
Registrován: pát 28. dub 2006, 07:49
Testovací pole: nikdy
Bydliště: [1231,1994] Andor - Thyris - Jihlava - Praha
Kontaktovat uživatele:

  Re: uoam

Příspěvek od mraki »

originál se asi nikde na andaria webu stáhnout nedá, tak můžeš zkusit jiný desktop, který ti změní i journal, nebo si to nechat poslat od někoho kdo ho má nepředělanej, nebo hledat jinde po netu, nicméně si nemyslím že by to bylo tím

mě na černou uoam pomohlo Map -> UO data files location settings ... a tam nastavit cestu k Andarii
Mrakoplaš [Ústav doktora Fledrsteina] "Štěstí je moje druhý jméno... a první Žádný."
no, máme tady výborný Koláček [Družina]

Ráda se miluje, ráda jí, ráda si jenom tak zpívá, vrabci se na plotě hádají, kolik že času jí zbývá.
Uživatelský avatar
JanDRA
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 210
Registrován: ned 03. črc 2011, 09:42

  Re: uoam

Příspěvek od JanDRA »

Takže vše opraveno, patcherem se přehrál všechny soubory a už to je jak ma být akorát Journal neni černej jak sem chtěl ale to mi vadí míň než když nefunguje uoam :D
Lumír Slované
Uživatelský avatar
Fraenir
Stará tvář
Příspěvky: 4114
Registrován: ned 08. úno 2009, 12:19

  Re: uoam

Příspěvek od Fraenir »

Černý journal na automapu nemá absolutně žádný vliv.
Ve výslužbě - všechna má současná vyjádření jsou mým názorem (coby hráče), ne názorem GM týmu.
Uživatelský avatar
JanDRA
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 210
Registrován: ned 03. črc 2011, 09:42

  Re: uoam

Příspěvek od JanDRA »

Tak mi vysvětli proč mi uoma přestala ukazovat po nainstalování černýho journalu
Lumír Slované
Uživatelský avatar
Draff
GM tým
Příspěvky: 913
Registrován: sob 22. říj 2011, 21:33

  Re: uoam

Příspěvek od Draff »

Bez informací o tom co si dělal mezi tím a informacích o tvém systému ti to nikdo neřekne. Ale fraenir má pravdu, černý žurnál by ti vůbec neměl ovlivnit nastavení UoAm. Popřípadně zkus reinstalovat UoAm znovu. Bohužel windowsy jsou takový systém kde nejčastěji napravíš chybu tím že to reinstaluješ, rebootuješ..
Uživatelský avatar
Fraenir
Stará tvář
Příspěvky: 4114
Registrován: ned 08. úno 2009, 12:19

  Re: uoam

Příspěvek od Fraenir »

Osobně doporučuji černý journal nainstalovat a v případě, že se problém vyskytne znovu (o čemž pochybuji), nastavit v UOAM datové složky, jak píše mraki. V ničem jiném než v cestě k souborům to být nemůže, mapě je ukradený kde a jak máš ostatní soubory, můžeš jí třeba hodit statiky a mapu do jedný složky a přelouská si to... teda, pokud vím.
Ve výslužbě - všechna má současná vyjádření jsou mým názorem (coby hráče), ne názorem GM týmu.
Uživatelský avatar
JanDRA
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 210
Registrován: ned 03. črc 2011, 09:42

  Re: uoam

Příspěvek od JanDRA »

Na vysvětlenou, pří instalaci černého journalu se vymaže cesta jak píše Mraki, takže stačí napsat znova cestu a vše vyřešeno, ale na to sem přišel až teď. To je pro všechny ostatní který se dostanou do stejných problémů.
Lumír Slované
Uživatelský avatar
Kitty
Hráč
Příspěvky: 368
Registrován: pát 22. led 2010, 16:33

  Re: uoam

Příspěvek od Kitty »

Já mám UO mapu akorát černou s popiskama :-)

a tak jediný řešení, co se dalo dělat je kompletní delete ultimy a instal znovu /protože mi to koliduje s DP2 a to jsem musela taky smazat/

uvidíme jestli mi problém bude přetrvávat...

PS: a říkala jsem první, že žurnál nemá s UOAM nic společnýho "CHM" :?
Motto dne: Udělala bych svět lepším, ale nechtěj mi dát zdroják (zbroják)....
Uživatelský avatar
Upadlik
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 935
Registrován: ned 04. čer 2006, 17:22
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Louny, Hradiště Margaard, Olomouc, Břidličná
Kontaktovat uživatele:

  Re: uoam

Příspěvek od Upadlik »

já jsem vyřešil černou mapu spuštěním jako správce (UOmapu, Ultimu, easyUO prostě všechno jako správce)
Upadlik [ Lovci ]
Annet Valië [ Lovci ]
Ceana Sidheag [ Nevázaná ] :-[ někdo má komplety zbrojí, někdo něčeho jiného
Uživatelský avatar
Hidan
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 311
Registrován: pát 10. črc 2009, 09:22

  Re: uoam

Příspěvek od Hidan »

Kitty píše:protože mi to koliduje s DP2 a to jsem musela taky smazat
Když jsem hrával na dvou shardech, nainstaloval jsem si UOAM dvakrát, každou do jiné složky (jednu na plochu a druhou do Program Files). Jednoduse jsem si vytvoril od kazde slozky zastupce na plose (zástupce ,,Andaria'' a zástupce ,,Moria'') a ve vlastnostech přidal za cíl zástupce -a (př. "C:\Program Files\UOAM\uoam.exe" -a). Po spuštění UOAM se ti ukáže okno, kde vybereš cestu do složky s UO (u zástupce ,,Andaria'' do složky Andarie atd..)

Doufám, že tu řeším správnej problém. :D
Legatus Xyder [Praetoria]
Typhon [Drungor]
Altair [Řád zlatého rouna][Řád Vlka][Zaklínači] †
Apollyon [BA] †
Zetsu
Elen
Hráč
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 28. čer 2012, 16:51
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: uoam

Příspěvek od Elen »

Mám trochu jiný problém, ale souvisí s UOAM, tak nechci zakládat nové vlákno.

Spustím UOAM, mapy se mi zobrazují v pohodě, ale když lognu do hry, tak se track nepřesune na pozici mé postavy, přestože mám zaškrtnutý Track player. Složku s UO bych měla mít dobře nastavenou, mapu mám Felucca. UOAM jsem instalovala přes andaria patcher, pro jistotu jsem potom i ručně stáhla a přepsala lokace do UOAM.

vyřešeno
Marlenne Eralthil
William Purse
Hráč
Příspěvky: 11
Registrován: pon 04. bře 2013, 13:18

  Re: uoam

Příspěvek od William Purse »

Ahoj.

Asi jsem nechápavý, nebo co, ale nedokážu tu UOAM rozchodit. Milli udělala na webu návod, ale i tak to nedám. Popíšu co řeším:

1) mám UOAM naisntalovanou a přepsal jsem i soubory common těmi z webu
2) nedokážu ale mapu nastavit pro link se serverem. dávám správně nastavení v záložce Link?
Name: dávám název acc (ne postavy, acc)
IP: píšu 83.240.82.55 (ip Andarie napsané ve statutu na webu)
Port: 2593 (opsáno stejně jako IP)
Heslo: heslo k loginu na acc

Když pak kliknu na tlačítko Link to Server, tak mi to napíše: Unable to etablish a connection. The server may be down......

Netušíte, v čem to může být?
Uživatelský avatar
Lainadan
Redaktor AŠ
Příspěvky: 360
Registrován: stř 09. kvě 2012, 19:26
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: uoam

Příspěvek od Lainadan »

1) Takže se ti povedlo normálně rozjet mapu, která má aktuální mapy a sleduje tvoji pozici?
2) Bude to tím, že Andaria nemá žádnou veřejnou UOAM místnost, kam by ses mohl přihlásit. Většinou má každý cech vlastní místnost s vlastním heslem. Takže do UOAM žádné acc informace nezadáváš.
Jako jednotlivec tohle stejně nevyužiješ.
Šéfredaktor plátku Lainadan Coraër
Cadon Rorngrarg [Praetorian]
William Purse
Hráč
Příspěvky: 11
Registrován: pon 04. bře 2013, 13:18

  Re: uoam

Příspěvek od William Purse »

No právě že mi nejede. Mapa nesedí, nefunguje. A jakou mapu používáš ty? Potřebuju něco, kde mi to bude ukazovat obchody a důležitá místa.

Bez toho jsem zmatený jako včela a lítám po celém ostrově...
Erreth
GM tým
Příspěvky: 3172
Registrován: čtv 28. srp 2008, 14:10

  Re: uoam

Příspěvek od Erreth »

Popisky od Milli nejsou aktializovane.
Obrázekimgimg
Uživatelský avatar
Lainadan
Redaktor AŠ
Příspěvky: 360
Registrován: stř 09. kvě 2012, 19:26
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: uoam

Příspěvek od Lainadan »

No popisky obchodů a všeho není nikde volně ke stažení, ikdyž myslím, že někdo sem dával svoje vlastní.
- V první řadě je potřeba mít staženou aktuální mapu andárie do složky se hrou, což předpokládám, že máš, vzhledem k tomu že jsi s hraním začal.
- Pro lepší funkčnost mapy se doporučuje spouštět ji jako správce systému, protože jinak nebude mít UOAM práva lézt do složky se hrou a tudíž sledovat tvoji pozici na mapě.
- Když ji takhle spustíš, měla by sama najít složku se hrou. Jestli ji ale nenajde, musíš v záložce Map najít UO client data files location a pozici složky se hrou najít ručně.
- Povede-li se i tohle, UOAM pak bude chtít mapy pro všechny 4 světy nějak schroustat, takže vyskočí čtyři tabulky které prostě odsouhlasíš.
A pak když spustíš hru, hodí to tvoji pozici do rohu mapy a po lognutí přímo na postavu se tvá pozici kalibruje. Pokud ne, zkontroluj v záložce UO zaškrtnuté políčko Track Player.

Kdybys něčemu z tohoto nerozumně, což počítám, že při mé vyjadřovací schopnosti se asi stane, neváhej napsat sz.
Šéfredaktor plátku Lainadan Coraër
Cadon Rorngrarg [Praetorian]
William Purse
Hráč
Příspěvky: 11
Registrován: pon 04. bře 2013, 13:18

  Re: uoam

Příspěvek od William Purse »

Dáky moc, v průběhu dne vyzkouším a dám vědět.
William Purse
Hráč
Příspěvky: 11
Registrován: pon 04. bře 2013, 13:18

  Re: uoam

Příspěvek od William Purse »

Lainadan píše:No popisky obchodů a všeho není nikde volně ke stažení, ikdyž myslím, že někdo sem dával svoje vlastní.
- V první řadě je potřeba mít staženou aktuální mapu andárie do složky se hrou, což předpokládám, že máš, vzhledem k tomu že jsi s hraním začal.
V patcheru jsem ji zaškrtl a ten ji stáhl. Poté jsem ručně stáhl soubory common a nahradil jimi ty původní ve složce s UOAM
Lainadan píše: Pro lepší funkčnost mapy se doporučuje spouštět ji jako správce systému, protože jinak nebude mít UOAM práva lézt do složky se hrou a tudíž sledovat tvoji pozici na mapě.
Netuším, jak to myslíš. UO spouštím vždy přes patcher a ten spustí i UOAM.
Lainadan píše:Když ji takhle spustíš, měla by sama najít složku se hrou. Jestli ji ale nenajde, musíš v záložce Map najít UO client data files location a pozici složky se hrou najít ručně.
Spouštím přes patcher a cesta je správně - zkontrolováno.
Lainadan píše:Povede-li se i tohle, UOAM pak bude chtít mapy pro všechny 4 světy nějak schroustat, takže vyskočí čtyři tabulky které prostě odsouhlasíš.
Tohle souhlasí, odklikal jsem.
Lainadan píše:A pak když spustíš hru, hodí to tvoji pozici do rohu mapy a po lognutí přímo na postavu se tvá pozici kalibruje. Pokud ne, zkontroluj v záložce UO zaškrtnuté políčko Track Player.
A tady už to nefunguje. mapa mě opravdu hodí do rohu, ale po lognutí se ukazatel postavy nepřemístí. Track Player zaškrtnutý. Zkusil jsem odškrtnout a znovu zaškrtnout - žádná změna.

Mapa vypadá, že akceptovala popisky Andarie, vidím dungy, města, atd (akorát Havant mi to ukazuje uprostřed moře). Ale moji polohu to nebere v potaz.

Nemůže to být nějakým nastavením firewall?

V tom samém menu, jak je track player je i calibrate. Akorát netuším jaké koordináty zadat. Příkaz .kde mi řekne Jsem v místě zvaném Thyris (1900,2785). Calibrate ale chce stupne, minuty a označení světových stran...

Ta mapa by mi fakt teď do začátku bodla, díky za pomoc.
Uživatelský avatar
Lainadan
Redaktor AŠ
Příspěvky: 360
Registrován: stř 09. kvě 2012, 19:26
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: uoam

Příspěvek od Lainadan »

Netuším, jak to myslíš. UO spouštím vždy přes patcher a ten spustí i UOAM.
A tady už to nefunguje. mapa mě opravdu hodí do rohu, ale po lognutí se ukazatel postavy nepřemístí. Track Player zaškrtnutý. Zkusil jsem odškrtnout a znovu zaškrtnout - žádná změna.
Musím se přiznat, že jsem hru přes patcher nikdy nespouštěl, protože mu nevěřím. Zkus najít složku uoam a soubor uoam.exe spustit sám jako správce(Pravý klik, spustit jako správce) a ne přes patcher. Mělo by to potom pozici hráče sledovat. Musíme prostě postupovat vylučovací metodou. :D

Edit: a ještě k těm popiskům(tvá zmínka Havantu a tak). Jak jsem řekl, tyhle popisky sedí na starou mapu a nové popisky na novou mapu nikdo pro všechny nedělal. Je to celkem dřina odmazat všechny chybné popisky a pak je správně vpisovat a projíždět při tom ta místa. Každý si dělal popisky vlastní, jak se mu hodilo, což pak oceníš, až mapu odjedeš. Třeba já si po džungli označuju pozice stromů, abych pak nemusel bloudit, když mě honí mlsná :D Zkusím ještě prohledat forum, myslím, že sem někdo ty popisky postoval.

Edit2: tak jsem to našel, ale nevím, jestli jsou úplně nejaktuálnější, ale určitě budou novější než ty na webu http://forum.andaria.cz/viewtopic.php?f ... am#p398286

Potom ještě.. při prohledávání fora sem narazil i na zmínku o kooperaci razoru a uoam. Něco ve smyslu, že UOAM sleduje pozici hráče pouze pokud je hra spuštěna přes razor. Razor jsi nestahoval, protože nevíš, k čemu je, nebo k němu máš jen odpor?
Šéfredaktor plátku Lainadan Coraër
Cadon Rorngrarg [Praetorian]
Fafner
Hráč
Příspěvky: 534
Registrován: sob 01. črc 2006, 18:35
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Kdesi v České Republice

  Re: uoam

Příspěvek od Fafner »

Jo jo, myslím, že tam je zakopaný pes, pokud se nepletu, UOAM potřebuje Razor k propojení se hrou, nejen na trackování hráče, ale i na další featury mapy (panika, chat - když máš zaplý razor, tak zpráva, kterou začneš ve hře dvěma pomlčkami a mezerou půjde do mapy). Je možné, že při nešifrovaném spojení tam Razor potřeba není, ale vyzkoušené to nemám.
Před patnácti lety jsme byli nějací mladší, žejo? :)
William Purse
Hráč
Příspěvky: 11
Registrován: pon 04. bře 2013, 13:18

  Re: uoam

Příspěvek od William Purse »

Díky moc, že se tím zabýváte.

K Razoru žádný odpor nemám. Nehrál jsem víc než 10 let, tak se vše učím znova. Kdysi jsem něco na Kelu používal, ale byl to myslím UO assist (možná, už si to nepamatuju ;)

Zkusím vaše rady a dám vědět
William Purse
Hráč
Příspěvky: 11
Registrován: pon 04. bře 2013, 13:18

  Re: uoam

Příspěvek od William Purse »

Problém vyřešen. Opravdu stačilo zkalibrovat. Jak získat potřebné koordináty najdete zde:

http://forum.andaria.cz/viewtopic.php?f=114&t=19653


Pro nás nováčky: čtěme, než začneme spamovat fórum ;)
Jack
Hráč
Příspěvky: 36
Registrován: pát 02. zář 2011, 22:12

  Re: uoam

Příspěvek od Jack »

Mám problem. Když spustim mapu tak mi to ukaze jen obchody, jinak je cerna, a kdyz macknu na link.. tak mi to zbela a spadne.. ani ten link nenabehne.. Nevite nekdo cim to muze byt? Dikes
Lonthannor - syn Éortuv
Uživatelský avatar
Nolda
Admin
Příspěvky: 4236
Registrován: úte 14. lis 2006, 22:37

  Re: uoam

Příspěvek od Nolda »

Zkus:
map -> Felucca map performance setting a pohrat si s nastavenim

pripadne:
map -> UO client data files location a zvolit cestu kde mas hru. Pak mozna predchozi krok.
Připomínky, poznámky, kritiky, reklamace, udání, stížnosti řeším přes SZ (soukromé zprávy).
Jack
Hráč
Příspěvky: 36
Registrován: pát 02. zář 2011, 22:12

  Re: uoam

Příspěvek od Jack »

Ted uz me to zameri, vsechno je videt, ale kdyz macknu na Link, okno automapy zbela a spadne.. Cim to muze byt?
Lonthannor - syn Éortuv
Odpovědět