Nekromant

Slouží pro dotazy a rady nově příchozím hráčům
Pravidla fóra
Neprudit, nehádat se a nespamovat, slouží pro pomoc nově příchozím. Spam oceňován výstrahami. Nově příchozí hráči si prosím do podpisu doplní jméno své postavičky, pokud bude jiné než nick.
Odpovědět
andys01
Hráč
Příspěvky: 32
Registrován: ned 29. led 2012, 21:45

  Nekromant

Příspěvek od andys01 »

Zdravim vsechny...
Jelikoz mam minimalni zkusenosti s Andarii tak se potrebuji zeptat na par veci:
1. Jak trenovat skill Rec Mrtvych?...po 30 mi to stale pise Spojeni s onim svetem je jiz navazane po hodine nulovy gain skillu z 30.0
2. Jak trenovat Nekromancii....nenasel jsem zadne kouzlo nebo neco takoveho.
3.Kde najdu (nebo nejake voditko k tomu) Trenera magie smrti/chaosu (je jiste vic RP prolezt kazdy kout a branu ve svete ale na to vazne nemam cas, chut ani nervy (zvlast bez jezditka))
4.Vsiml jsem si ze pro nekruv summ je treba leckdy i stitu nebo zbrane....tyto veci z monstra opet vypadnou nebo je treba u sebe nosit desitky zbrani a stitu?

Predem diky za odpovedi sem nebo PM...pripadne kdyby se me nekdo ujal RP ve hre a zaucil mne do tohoto povolani bude vice nez vitan.
Fler
Uživatelský avatar
mraki
Hráč
Příspěvky: 974
Registrován: pát 28. dub 2006, 07:49
Testovací pole: nikdy
Bydliště: [1231,1994] Andor - Thyris - Jihlava - Praha
Kontaktovat uživatele:

  Re: Nekromant

Příspěvek od mraki »

1. používáním skillu, navážeš spojení (tady možnost gainu) pak musíš čekat dokud se neukončí (cca 5 minut, podle výšky skillu) a pak můžeš znova

2. vyvoláváním summonů / možnost gainu při kouzlení kouzla, na které je nekromancie potřeba

3. zeptej se ve hře někoho

4. většinou to dropne po zmizení summona, je tam ovšem nějaká šance že ne, takže si nevystačíš s jedním štítem a šavlí dokonce života :)
Mrakoplaš [Ústav doktora Fledrsteina] "Štěstí je moje druhý jméno... a první Žádný."
no, máme tady výborný Koláček [Družina]

Ráda se miluje, ráda jí, ráda si jenom tak zpívá, vrabci se na plotě hádají, kolik že času jí zbývá.
Eomer
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 814
Registrován: úte 31. led 2006, 15:09
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Nekromant

Příspěvek od Eomer »

2) na magii smrti, většina kouzel chce nekromancii a leze to na tom hodně slušně

3) trenéra smrti najdeš na Imer hb, od portálu z Ilerenu pořád dolů (celkem nebezpečná cesta pro nováčka, ale chce to běžet a neohlížet se), když dojdeš k bráně tak hned na pravo je portál a stojí u něj pár kostlivců a lich, ty proběhneš a skočíš do portáli, si ve věži, vyjdeš schody a je tam a vem si s sebou hlavně tušim 15 zlatek, ať tam pak nemusíš znova ...

4) co se týká summonů nejlepší je dělat potom mummie ale na ty musí být trochu zkušený, jsou docela silné a nemusíš kvůli nim tahat těžký štíty a šavle ....
VRRUSIR WRALL [HUSITÉ] - Selfsupport, nadávání GM; 999 prut, návrh na ban o který sám žádá

kněžka Quenďák, Lovec, Husita Anežka, všemi hate Khaell Drogo a dalších 20+ postav za 7 let

Stejně Vás mám všechny rád :)
andys01
Hráč
Příspěvky: 32
Registrován: ned 29. led 2012, 21:45

  Re: Nekromant

Příspěvek od andys01 »

Diky vsem za rady...
Mam tu dalsi hloupy dotaz...nekde jsem se docetl ze lze kopat prach z hrobu....po pouziti lopaty (za kterou sem dal tretinu uspor !slava cenam v obchodech!) mi hrob nad Andorem pise: Nedovedes si predstavit ze by ses rypal v tomhle - umysl? nebo jsem se docetl spatne a kopat prach z hrobu nelze nebo spatny nastroj/zpusob ?
Fler
Uživatelský avatar
mraki
Hráč
Příspěvky: 974
Registrován: pát 28. dub 2006, 07:49
Testovací pole: nikdy
Bydliště: [1231,1994] Andor - Thyris - Jihlava - Praha
Kontaktovat uživatele:

  Re: Nekromant

Příspěvek od mraki »

pokud zaměřuješ hrob jako tu hlínu, tak je to asi špatný hrob, zkus nějakej přímo na hřbitově, né v té okrasné části ale tam kde chodí zlá npc (v Andoru to znamená jít dolů do podzemí)
Mrakoplaš [Ústav doktora Fledrsteina] "Štěstí je moje druhý jméno... a první Žádný."
no, máme tady výborný Koláček [Družina]

Ráda se miluje, ráda jí, ráda si jenom tak zpívá, vrabci se na plotě hádají, kolik že času jí zbývá.
andys01
Hráč
Příspěvky: 32
Registrován: ned 29. led 2012, 21:45

  Re: Nekromant

Příspěvek od andys01 »

Opet zdravim jsem tu zpet s dalsi hloupou otazkou :lol1:

Trenink magie a nekromancie se neda natrenovat az na max na slabsich kouzlech ktere napr vyzaduji minimalne 10% magie a 10% nekro ? Muj problem je ten ze se mi magie i nekromancie zastavila na 66 a po hodine a pul zadny gain ani nekro ani magie...pouzival jsem kouzlo z magie smrti mdla mysl/slabost.
Nebo je to pouze velka smula ?
Diky za odpoved opravdu se mi to nechce dalsich 5 hodin testovat abych si mohl rict ano asi to tak opravdu bude :wink:
Fler
Uživatelský avatar
fraidy
2. výstraha
2. výstraha
Příspěvky: 310
Registrován: čtv 12. říj 2006, 07:32
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

  Re: Nekromant

Příspěvek od fraidy »

andys01 píše:Opet zdravim jsem tu zpet s dalsi hloupou otazkou :lol1:

Trenink magie a nekromancie se neda natrenovat az na max na slabsich kouzlech ktere napr vyzaduji minimalne 10% magie a 10% nekro ? Muj problem je ten ze se mi magie i nekromancie zastavila na 66 a po hodine a pul zadny gain ani nekro ani magie...pouzival jsem kouzlo z magie smrti mdla mysl/slabost.
Nebo je to pouze velka smula ?
Diky za odpoved opravdu se mi to nechce dalsich 5 hodin testovat abych si mohl rict ano asi to tak opravdu bude :wink:
Každé kouzlo vzhledem k své náročnosti má svůj maximální skill cap.. Tak i ty jsi na něj asi narazil, a ano nedá se skillovat na low kouzlech až do maxu :)
Falian.... ,Ime....,Fearwen...., Mišelka....
ObrázekZa pravdu se každý bije... Obrázek
Obrázek2x Obrázek za jeden příspěvek, kdo je víc ? Obrázek
Uživatelský avatar
Kurt
Hráč
Příspěvky: 23
Registrován: pon 22. čer 2009, 11:09
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Marienburg

  Re: Nekromant

Příspěvek od Kurt »

A teď z trochu jiného těsta, leč stále o nekr-manovi: proč nemají nekr-manové možnost užívat tyčový zbraně?
Předtím, než někdo napíše něco o tom, že se prostě k nekromantům něco takovýho nehodí, předesílám, že mě tahle odpověď přijde dost pitomá. Koneckonců hole používají taky, ty mě nepřijdou vůbec krátký. A ani neuvažujte, že napíšete, že je to úplně něco jiného, protože aspoň nějaká podobnost tam je.
Nebesa, Země i Peklo ve třech budou neoddělitelnými. Od sedmého vyzvánění zvonu Sedmi císařů. Až země Sigmarova shoří v plamenech, a mrtví půjdou vedle démonů, zvířat i lidí.

Zpěvy Macadamnovy, verše CCXXI

!!!
Uživatelský avatar
TraweXxX
Hráč
Příspěvky: 754
Registrován: stř 28. dub 2010, 19:13
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Nekromant

Příspěvek od TraweXxX »

Protože nekromant je summoner a caster. Tyčová zbraň, zvláště pak kopí vyžaduje pro správné užití dlouhé roky treninku, které, žel bohu, nekromant strávil učením se přeměn a vyvolávání. A když už pak měl čas se učit s tyčovou zbraní, tak se místo toho raději naučil kouzlit širokou paletu smrtících kouzel.

Ne dobře, teď vážně :-D

Kopí je zbraň na dvě políčka s možností nanesení smrtelného jedu (nekr 100%) - výhoda. Na druhou stranu nekromant by neuměl nikdy efektivně kopí použít. To znamená, že by to pro něj výhoda nebyla. Pokud ty spatřuješ nějakou výhodu v tom, že by měl kopí, tak si myslím, že je dobře, že je pro něj zakázané (je to i logické), jelikož nekromant má výhod víc než dost, i když nezvládne všechno.


EDIT: Ani si to nečti, jen sem si představil nekromanta s bardychou, dřevcem nebo vidlema a spadl sem ze židle. :lol1:
Promiň, ale tohle fakt ne. Kosa je jediná zbraň, která by nekromantovi slušela, ale bohužel kvůli jedné vyjímce se neudělá pravidlo.

Zkus napsat návrh na změnu zařazení kosy do jiné kategorie zbraní - nebo ji udělat bezkategorickou.

_________________
Když tě někdo nesnáší bezdůvodně, tak tomu zmetkovi dej důvod.
Seltyr Evelor - Stínová Garda ''Zasadit vítr, sklidit bouři.''
Obrázek
I am Seltyr and I know it !!! :-D
andys01
Hráč
Příspěvky: 32
Registrován: ned 29. led 2012, 21:45

  Re: Nekromant

Příspěvek od andys01 »

Ta kosa pro nekra neni spatny napad jen v pripade ze by mu davala nejake vyhody(bonusy...momentalne me treba napada aby nekr misto holi co davaji manu mel kosy se stejnym nebo podobnym ucinkem ale je to zbytecne a pracné predelat to jen kuli vzhledu ,muj nazor)...v opacnem pripade by to byla jen dalsi okrasa ktera by se musela pracne predelat a byla stejne k nicemu.
Fler
Uživatelský avatar
Kurt
Hráč
Příspěvky: 23
Registrován: pon 22. čer 2009, 11:09
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Marienburg

  Re: Nekromant

Příspěvek od Kurt »

Naštěstí mě moje fantazie dovolí, abych si každý povolání neškatulkoval, takže to považuji za naprosto normální návrh.
I přes doporučení jsem si přečetl i to přeškrtnuté, a musím uznat, že jsem si to opravdu číst ani nemusel. Důležité je, že se mi nejedná o to, domluvit nějakou výhodu, pouze možnost. Nevěřím tomu, že by to ovlivnilo stávající nekr-many natolik, aby si místo svých diamantových holí začli brát kopí, nicméně těm, kteří se nevyžívají v summonech ani magii, by se to mohlo hodit. V neposlední řadě je tady věc statů: kněz má výšku zde důležitého statu na uchopení této zbraně nedostatečnou, nutno 85 obratnosti, tudíž se každý pro tyto účely dopíjí. Nekromant má ale už od počátku tu možnost tuto zbraň využít, neboť má maximální výšku statu obratnosti potřebných 85. Tedy logicky, pokud by někdo neměl tuto zbraň používat, pak by to byli kněží a ne nekromanti.

seltyre, pokud hodláš kopírovat zaběhnutá klišé, tak prosím nepostuj. Toto je relevantní návrh. A navíc, oč má kněz větší právo nosit třeba takové kopí, než nekromant? Staty mluví rozhodně v jeho neprospěch, a já si myslím, že nutnost dopíjení lektvary není to pravé.

add: andys, žádné výhody, už jen možnost mít jakoukoliv tyčovou zbraň znamená možnost větší herní variability s takovým tintítkem, kterým nekromant skutečně je.
Nebesa, Země i Peklo ve třech budou neoddělitelnými. Od sedmého vyzvánění zvonu Sedmi císařů. Až země Sigmarova shoří v plamenech, a mrtví půjdou vedle démonů, zvířat i lidí.

Zpěvy Macadamnovy, verše CCXXI

!!!
Eomer
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 814
Registrován: úte 31. led 2006, 15:09
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Nekromant

Příspěvek od Eomer »

Nevyzivat se v magii+summonech a mit nekra? To si zvolil asi spatne povolani.

Cernokneznik s kopim mi prijde trochu komicke, muzes nosit hul nebo jako spravna krysa pojedovanej kriss.
VRRUSIR WRALL [HUSITÉ] - Selfsupport, nadávání GM; 999 prut, návrh na ban o který sám žádá

kněžka Quenďák, Lovec, Husita Anežka, všemi hate Khaell Drogo a dalších 20+ postav za 7 let

Stejně Vás mám všechny rád :)
Uživatelský avatar
TraweXxX
Hráč
Příspěvky: 754
Registrován: stř 28. dub 2010, 19:13
Testovací pole: nikdy
Kontaktovat uživatele:

  Re: Nekromant

Příspěvek od TraweXxX »

Kurt píše:seltyre, pokud hodláš kopírovat zaběhnutá klišé, tak prosím nepostuj. Toto je relevantní návrh. A navíc, oč má kněz větší právo nosit třeba takové kopí, než nekromant? Staty mluví rozhodně v jeho neprospěch, a já si myslím, že nutnost dopíjení lektvary není to pravé.
Čerpáš z podkladů, které jsou stejně komické jako nekromant s kopím. Ani kněz s kopím není košér a opírat se o to je jen mlžení. Systém je od základů nastavený tak, že každý nemůže umět všechno a z toho důvodu chodí s kopím jen war, hrana, čorka, bard a pofidérní kněz.

Roli nekromanta si idealizuješ podle svého v domnění, že tebe jako postavu systém neomezuje. Jenže ten systém je tu z dobrého důvodu - ze stejně dobrého důvodu, proč nekromant, díky bohu, nenosí kopí.

Nekromant má své, mnohé, výhody úplně někde jinde, než v kontaktních zbraních a právě proto je bezpředmětné chtít jeho možnosti rozšiřovat i tímto směrem. Jak řekl Eomer, pokud chce někdo máchat s kopím, u nekromanta ať to nečeká. Nekromant je založený na úplně jiných věcech a kvůli jedné, dvou vyjímkám v řádách hráčů, kteří by uvítali kopí na úkor zdravého úsudku by se, dle mého, nic měnit nemělo.

Jiná věc by byla, kdyby po té úpravě řvala polovina shardu, ale zatím pánové, jak je zjevné, zatím jste sami.
Když tě někdo nesnáší bezdůvodně, tak tomu zmetkovi dej důvod.
Seltyr Evelor - Stínová Garda ''Zasadit vítr, sklidit bouři.''
Obrázek
I am Seltyr and I know it !!! :-D
Uživatelský avatar
Theseus
1. výstraha
1. výstraha
Příspěvky: 302
Registrován: pon 21. bře 2005, 00:53

  Re: Nekromant

Příspěvek od Theseus »

A já to řeknu takhle...

Chcete nekromata s kopím, kosou či jinou takovou zbraní?
Ok, je tu jednoduché řešení.
Vytvořte si postavu válečníka a prezentujte se jako nekromant. To je to kouzelné RP...
A ač nekromanta vlastním prakticky od začátku mé herní historie na tomto shardu, tak skutečnost, že někdo umí vyvolat kostlivce ještě neznamená, že je to nekromant...
A za celou tu dobu jsem se tu setkal jen s jedním nekromantem, s kterým jsem si měl co říct. Ostatní to berou jen jako další povolání...
Theseus
Toulavý Tulák co se toulá víc než obyčejný tulák.
Tamten
Hráč
Příspěvky: 937
Registrován: sob 23. říj 2010, 17:21

  Re: Nekromant

Příspěvek od Tamten »

Theseus píše:...
:oukej:
Goorum - Votam potam! | Hej ty! - Bejt u Mrogroth, bejt dobře!
Yago Walldezz - Šedá eminence.| Araphor - Teď už jen divočina.
Duch - Přichází nepozván, odchází nepoznán.
Odpovědět