Mág začátečník

Slouží pro dotazy a rady nově příchozím hráčům
Pravidla fóra
Neprudit, nehádat se a nespamovat, slouží pro pomoc nově příchozím. Spam oceňován výstrahami. Nově příchozí hráči si prosím do podpisu doplní jméno své postavičky, pokud bude jiné než nick.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Tirian
Hráč
Příspěvky: 145
Registrován: stř 19. kvě 2010, 15:21

  Mág začátečník

Příspěvek od Tirian »

Všechny zdravím. Jako svou první postavu jsem si vybral mága. Hraju asi týden, mezitím se mi magie zvedla na padesát (teďka to nějak ve zvyšování vázne, ale to není otázkou), mám Knihu magie 1. stupně, Materii a Řád. Umím i Chaos, ale nemám knížku. Takže začnu s otázkama, možná mě ještě napadnou další, snad nebude vadit, když se postupně budu ptát na další otázky ;).

- Je nějaká silná verze kouzla Ubliž (Vulnere), nebo budu jen takový podporovatel/léčitel/odhalovač skrytého/vyvolávač elementálů?

- Knihu Materie a Řád jsem si koupil za 2 rozstříhané kůže a 50 prázdných svitků. Teď, když chci i Chaos, po mne učitel chce i padesát zlatých. To se cena stále zvyšuje? Je tedy výhodnější si knihy už kupovat v obchodech za "pouhých" (obvyklých) 27 zlatých? A výcviky ve specializacích stojí stále "stejně", nebo se ceny zvyšují také?

- Co bych měl teďka hlavně trénovat za skilly, aby se mi zvýšil útok kouzel, případně jestli jenom specializace vylepšovat?

- Když jsem v boji sám, tak na někoho zaútočím, a ten na mě hnedka vletí. Obvykle to končí tak, že utíkám co nejdál od cíle, zatavím se a metám na něj různá kouzla.To se mi nelíbí, cožpak není nějaký jiný způsob, jak zabít nepřítele na boj zblízka sám?

Myslím, že to bude zatím vše... Díky za vaše rady do hry ;).
Uživatelský avatar
Fraenir
Stará tvář
Příspěvky: 4114
Registrován: ned 08. úno 2009, 12:19

  Re: Mág začátečník

Příspěvek od Fraenir »

Tirian píše: - Je nějaká silná verze kouzla Ubliž (Vulnere), nebo budu jen takový podporovatel/léčitel/odhalovač skrytého/vyvolávač elementálů?
Ano, existují i silnější útočná kouzla. Více zjistíš v sekci Nová magie na stránkách nebo vlastními experimenty ve hře.
Tirian píše: - Co bych měl teďka hlavně trénovat za skilly, aby se mi zvýšil útok kouzel, případně jestli jenom specializace vylepšovat?
Obecně všechny magické a s magií či inteligencí nějak příbuzné. Specializace samozřejmě mají vliv také.
Tirian píše:- Knihu Materie a Řád jsem si koupil za 2 rozstříhané kůže a 50 prázdných svitků. Teď, když chci i Chaos, po mne učitel chce i padesát zlatých. To se cena stále zvyšuje? Je tedy výhodnější si knihy už kupovat v obchodech za "pouhých" (obvyklých) 27 zlatých? A výcviky ve specializacích stojí stále "stejně", nebo se ceny zvyšují také?
První dvě knihy pro postavu jsou levnější bonus, zbytek je především na obchodu vzájemně mezi hráči, obecně je lepší si ji koupit od někoho jiného - cena 27 zlatek určitě není nejnižší sehnatelná. Specializace stojí pokud vím stále stejně, ale je to vždy jen základních 50 bodů. Když budeš poté sám trénovat jednu specializaci, počítej také, že se ti s tím, jak bude růst, budou snižovat ty ostatní.
Tirian píše: - Když jsem v boji sám, tak na někoho zaútočím, a ten na mě hnedka vletí. Obvykle to končí tak, že utíkám co nejdál od cíle, zatavím se a metám na něj různá kouzla.To se mi nelíbí, cožpak není nějaký jiný způsob, jak zabít nepřítele na boj zblízka sám?
Mág není moc povolání na boj zblízka, tebou popsaný způsob je asi nejvíce osvědčený. Lepší je ale spojit se s dalšími hráči a být podporou válečníků - Andaria je koncipována především jako hra více hráčů.

Hodně štěstí ve hře.
Ve výslužbě - všechna má současná vyjádření jsou mým názorem (coby hráče), ne názorem GM týmu.
Uživatelský avatar
Finarfin
Hráč
Příspěvky: 544
Registrován: ned 01. črc 2007, 16:08
Testovací pole: nikdy
Bydliště: Ileren

  Re: Mág začátečník

Příspěvek od Finarfin »

Mág je velice složité povolání, ne že bych tě chtěl odrazovat, ale člověk musí jeho stylu hry přijít na chuť. Nejvíce se osvědčí ve družině, jako solo, sám to je zpočátku trochu těžší, ale pak člověk musí lépe přizpůsobit nestvůry na které půjde a vybírat si je pečlivěji (ale v partě s jinými hráči je vždycky větší zábava).

Mág vždy býval a bude taková kytička na boj zblízka, jelikož nepřátelé útočí většinou dost rychle, tak mág brzy to odskáče jako první (jsou i vyjímky, ale to nesmíš být sám, pak se dá i pořádně majznout holí :D , ale co dělá mága je magie). Mág má úplně ze všech magických povolání největší možnost vybírat si školy (obory) magie - nejvyšších hodnot 600 může dosáhnout v 4 oborech - Materie, Řád, Příroda, Chaos a dostat se na slušnou hodnotu magie Smrti (400) - důležité je vědět, že nikdy nemůžeš mít všechno, nutnost je mít 2 obory. Jak psal Fraenir, pokud kouzlíš kouzla z jednoho oboru, je šance, že ti spadne (klesne) hodnota jiného (někdy i třeba dvou zároveň, ale to se stává opravdu zřídkakdy). Kniha prvního stupně je spíše doplňková a opravdu nemá cenu dlouho používat jeho kouzla (až na jedno a to v omezeném množství). Výběr škol opravdu závisí nato jak chceš hrát.:

Řád obsahuje podpůrná kouzla - od ochran po zvýšení obrany, pár útočných ledových,

Chaos obsahuje zejména útočná kouzla (nejlevnější na manu i pak nejsilnější), pár se specifickým užitím a hlavně ohnivého posla (Efreet)

Materie má spíš podpůrná kouzla (zeď aj) a velké množství golemů a pár středních útočných

Příroda se zaměřuje na zvyšování základních atributů (síla, obratnost a inteligence - ikdyž ne tak jako život!), střední útočná kouzla a zbytek poslů (3 druhy) a má tam i kouzla na zastavení nepřátel (zkamenění a kořeny) a další hromadu podpůrných defensivních kouzel (zeď v podobě živého plotu či ochrany proti kovům)

Smrt pro mága znamená snižování ochran a klasickou paralýzu

Pokud jsi začínající mág a nemáš moc životů (za mága se zrovna netrénuje dobře síla), tak je vhodné uvažovat o přeměnách - mág má pomocí pentagramu (nebo zkratky .schop tuším je to ten poslední z druhé řady obrázek) schopnost se přeměňovat do "démonů". Jak ti budou růst pro mága důležité skilly (pokud chceš vědět jaké, musíš si to zjistit ve hře), tím budeš se moc proměňovat do silnějších potvůrek - mág s nekromantem může se přeměňovat do nestvůr, které kouzlí i nekouzlí (většinou 1. morf kouzlí, 2. nekouzlí atd, ale nemusí to být pravidlo).

A co jsem nezdůraznil - magie se dá kouzlit za pohybu (jen při opravdu při mizivém počtu kouzel se mág nesmí hýbat - uvedeno na webu - např. jakýkoliv posel či golem). Dále je důležité učit se poznat nepřátele - to ti dost ulehčí život - od rychlosti pohybu, tak i jak na ně fungují různá kouzla.
Finarfin, kaplan Řadu Rytířů templu
Duch Ohně

Obrázek
Odpovědět